Novinky

Máme gril

05.09.2023

Pec nám nespadla, dokonce nám k ní přibyl Le Grill! Na příští sezónu totiž chystáme velký věci. Rádi bychom se věnovali zadní části naší zahrady, trošku ji zútulnili a více zpřístupnili veřejnosti. Máme v plánu nové vyvýšené záhony, komunitní zahradu, posezení, setkávání, grilování, pečení, hodování, zpívání, ... a tak vůbec! Hlavně barevný...

Tohle jsme my. Tým Festival Vivat Vila, teda alespoň jeho část. Trvalo nám dlouho, než jsme se po festivalu dokázali sejít a všechno si utřídit. Ale shodli jsme se, že se vlastně máme moc rádi a chceme spolu další ročník zase pořádat. Ačkoli je to pro nás pořád větší a větší výzva. Každopádně brzy zveřejníme termín, tak stay tuned!

Po třech úspěšných a vyprodaných ročnících pořádá spolek Živá vila počtvrté multižánrový festival Vivat vila na podporu Kralovy vily v jihočeských Prachaticích. Pořadatelé akce tentokrát spojili síly s budějovickým skate oddílem a promotérskou skupinou Světadíl. Čtvrtý ročník festivalu se uskuteční ve dnech 14. – 15. července 2023.

Byla svatba!

30.05.2023

Moc gratulujeme. A naší rodince, jejíž část je na fotce zachycena těsně před vstupem do bílého vigvamu, už zase nic nebrání v tom pořádně makat na Festival Vivat Vila #4!

Dnes jsme vilu mohli ukázat panu Robertu Dowdenovi z organizace The Friends of Czech Heritage. Jedná se o britskou charitativní organizaci, která pomáhá zajišťovat prostředky na záchranu a obnovu památek v České republice a podporuje mezinárodní spolupráci, sdílení odborných znalostí a výměnu zkušeností.

V rámci kandidatury města České Budějovice na Evropské hlavní město kultury (EHMK) byl spolek Živá vila osloven, aby svými akcemi tuto myšlenku podpořil. Kandidatura Č. Budějovic na EHMK totiž vzniká v symbióze s celým jihočeským regionem s cílem vytvořit spolupracující síť kulturních prostor, ve kterých by se v případě zisku titulu mohly...