SLUT + Jakub Šimanský (vánoční večírek ve vile)

22.12.2023

Tradiční předvánoční besídka v Kralově vile. Vánoční svetr není podmínkou, ale potěší. A pokud na něj zapomeneš, zahřeje tě náš skvělej punč a oheň v krbu. Vyuzené kabáty included!

SLŲT
SLŲT, kteří letos výtečným albem Spirit Of Brotherhood vydaným u Kabinet Reocords po mnoha letech ohlásili senzační comeback! V devadesátých letech patřili do české nezávislé klubové špičky. Po roce 2000 se ale za nimi jakoby zavřela voda, vynořili se pouze sporadicky, anebo vůbec… Skvělého skutečného návratu SLUT jsme svědky tedy po bezmála čtvrtstoletí. Ale pozor, SLUT vůbec neustrnuli ve své minulosti. Jejich aktuální produkce je současnější, než byste čekali. Zmíněné nové album Spirit Of Brotherhood (Kabinet Records, 2023) je toho nezvratným důkazem… a naživo pak neskutečný válec!

Jakub ŠIMANSKÝ
Hudební výpověď silná jako příběh stolu broušeného pivními mozoly, které uznávají pouze nekonečnou zahálku v přerovské pivnici u Lojzka. Ani Versace, ani Armani, ale štiplavý závan od nevypraných rozlišováků po tréninku kopací techniky zvané bodlo. Na zpěv rovnou zapomeňte, protože budoucnost je stejně v rapu a zachraňovat tento vymírající druh se už rozhodně nevyplatí. K vytoužené nesmrtelnosti mu může pomoci leda tak náhrobek ve tvaru kytary. Svíčková nebo guláš? Dechovka nebo nu-metal? Marek Benda nebo Jaroslav Bašta? Někdy je rozhodování nadlidský úkol, stejně jako u této muziky. Kam všude se dá zařadit neví ani sám autor a tak se pro nás otevírá prostor plný neznámého dobrodružství, kde může mile potěšit i zpráva o zrušení koncertu, haha.

FB EVENT