Pozvánka na festival VIVAT VILA!

03.01.2023

ŠUMAVSKÉ TWIN PEAKS UŽ POČTVRTÉ!

Pozvánka na hudební festival Vivat Vila IV. V Prachaticích

Čtvrtý ročník dvoudenního multižánrového festivalu na podporu Kralovy vily a oživení města Prachatice se uskuteční ve dnech 14. - 15. července 2023. Spolek Živá vila letos spojil síly s budějovickým skate oddílem a promotérskou skupinou Světadíl. "Pro letošní ročník jsme poprvé zvolili téma festivalu, a to "Zpátky ke kořenům". Chceme skrze něj tematizovat česko-německý živel týkající se nejen funkcionalistické vily, ale také samotných Prachatic. Téma bychom chtěli reflektovat především v rámci doprovodného programu, který se opět rozroste do celého města," říká k blížícímu se festivalu předsedkyně spolku Živá vila a hlavní organizátorka akce Barbora Koritenská, která dodává, že celý festival bude znovu pojat jako benefice na záchranu cenné budovy: "Cílem našeho spolku je nejen navýšení povědomí o nejvýznamnější prvorepublikové budově v Prachaticích, snažíme se rovněž o její zachování a staráme se o celoroční údržbu. V následujícím roce je proto pro nás prioritou vyspravení střechy a případně citlivá rekonstrukce dveřních výplní v objektu."

Novým spolupořadatelem festivalu - jak po produkční tak i promotérské stránce - se pro letošek stal již zmiňovaný kolektiv Světadíl, jehož členové by do festivalu měli vlít novou krev a energii, kterou dobře vnáší do Českých Budějovic, skrze skateboarding a hlavně DIY prostor Světadílna. Tam pořádají koncerty tuzemské i zahraniční nezávislé scény. "Můžeme tak očekávat atmosféru plnou diskokoulí, hořících ohňů a nevšedního využití prostoru vily," doplňuje zakladatel Světadílu Martin Kalenský

Festival se jako každý rok zaměří na špičku tuzemské alternativní hudební scény. "Část programu už máme zabookovanou. Se svou novou deskou Under the Black Moss přijedou táborští Kalle. Dále přivítáme např. kapely Berlin Manson, Frau Zwei, Hot House, Jadran, Pulsar, Všetuly Sfinx nebo Dÿsko. Věnovat se chceme ale i divadlu, literárním čtením a architektonickým diskuzím. Už teď máme přislíbenou výstavu uzpůsobenou funkcionalistickému prostoru vily od grafika Juraje Horvátha nebo hudební přednášku Pavla Turka z Respektu. Bude toho ale mnohem více. Výše zmíněné je teprve jen taková první ochutnávka," uzavírá hlavní promotér festivalu Libor Staněk II.

Kompletní program s tiskovou zprávou organizátoři zveřejní začátkem jara. Polovina první vlny předprodeje za speciální zlevněnou cenu je už vyprodaná. Kapacita areálu bude jako vždy omezená.