Podpoř Kralovu vilu! Přijď na jednání zastupitelstva

31.05.2020

Vážení příznivci, podporovatelé a kamarádi,


situace je opravdu vážná. O víkendu jsme informovali o tom, že se z vily stalo opět ohnisko sociálně-patologických jevů. V objektu je nehorázný nepořádek, stopy po požáru, našli jsme několik injekčních stříkaček, ... To vše za situace, kdy jsme opakovaně žádali o pronájem domu s tím, že se o něj budeme starat a udržovat jej i okolí. Vilu má ale v pronájmu městská organizace technických služeb a (údajně) ji využívá jako skladovací prostory. 


Na zastupitelstvu, které se bude konat 3. června v sále Národního domu bude naše předsedkyně a zároveň zastupitelka za Živé Prachatice Barbora Koritenská předkládat návrh na lepší zabezpečení objektu a pravidelné hlídky městské policie. Také nabídne pomoc od Živé vily ve formě úklidu celého objektu.

Nejde tu ale "jen" o dům. Ve vile je uložen také městský majetek, přičemž mohlo nedostatečným zabezpečením dojít k jeho poškození. Došlo tedy k porušení § 1411 Občanského zákoníku, podle kterého má "správce cizího majetku vykonávat svou působnost a plnit povinnosti s péčí řádného hospodáře".

Prosíme, přijďte nás svou účastí na jednání zastupitelstva podpořit! Třeba i vyjádřením svého názoru (ať už na transparentu, nebo slovně). V současnosti nemůžeme určit přesný čas, kdy se bude bod projednávat, při schvalování programu v úvodu jednání se ale pokusíme dostat bod na přední příčky programu a věříme, že pokud Vás dorazí hojný počet, bude vedení města ke svým občanům ohleduplné a změnu programu odsouhlasí.


Kralova vila si zaslouží DŮSTOJNÉ VYUŽITÍ! Tlak veřejnosti, občanská angažovanost, zájem a ohleduplnost k okolí. to jsou věci, které dokáží mnohé změnit.