PF 2023

22.12.2022

Děkujeme Vám všem moc za přízeň v uplynulém roce a těšíme se, co přinese na rok nadcházející! Ten letošní bychom označili jedním slovem... PLODNÝ! 

Došlo ke komické situaci, kdy se 5 členům spolku narodili celkem tři děti (složitá matika, víme...). Akce tak musely na nějakou dobu trochu utichnout, ale v novém roce se to pokusíme zase víc rozjet! A už se nemůžeme dočkat, až nám ti tři tygři Filip, Ondra a Stázinka budou pomáhat s pracemi na domě a zahradě.

V říjnu vypršelo územní rozhodnutí pro stavbu přeložky II/141 v úseku Prachatice-Těšovice, kvůli které má jít vila k zemi. Celý projekt tak de facto spadl ze stolu a je to další důkaz, že přeložka není aktuální. V blízké době se bude jednat o osudu přeložky - zda má vůbec smysl v projektu pokračovat (a začít tedy projektovat zcela od začátku) nebo celou přeložku odpískat... Je tedy poměrně velká šance, že se podaří obnovit žádost o zapsání Kralovy vily na seznam kulturních nemovitých památek. Držte palce, nebude to úplně jednoduché (ale na to už jsme po těch letech zvyklí, že?) 

V září se konaly volby, které dopadly celkem úspěšně - naše členka Bárka obhájila post zastupitelky města Prachatice a uskupení Živé Prachatice, za které kandidovala, dokonce získalo také post místostarosty a radního. Karty se tak pomalu ale jistě začínají obracet... A na večer si pro Vás chystáme jedno překvapení, tak nás sledujte Máme Vás rádi a děkujeme za každičké slovo podpory, za všechny návštěvy na akcích, za sdílení našich příspěvků a za to, že jste! 

Přejeme, ať jste živí a plní síly.