PF 2022

28.12.2021

Moc vám děkujeme za podporu v tomto roce a těšíme se na všechna setkání v roce následujícím! I díky Vám máme zpátky náš svět a plníme si sny. Není to vždy jednoduché a je pro nás čím dál náročnější skloubit vilové aktivity s těmi pracovními. V následujícím roce ale posílíme náš tým a do práce se zase vrhneme s vervou a zaťatými drápy. Vždyť nás čeká rok tygra!

Pro nás i Vilu to bude rok plný změn. Protože končí územní rozhodnutí pro silniční přeložku II/141 a my předpokládáme (ačkoli to vůbec nedává smysl), že si jej Jihočeský kraj bude chtít prodloužit, budeme se muset znovu vrátit k papírování, psaní námitek a odvolání. To je ta část naší práce, která sice není vůbec vidět, co do důležitosti má pro nás ale nejvyšší prioritu. S přeložkou a vůbec budoucností Prachatic taky silně souvisí podzimní komunální volby, do kterých znovu půjdeme s hnutím nezávislých kandidátů Živé Prachatice a pokud naše zastupitelské mandáty obhájíme, budeme hájit zájmy Kralovy vily zuby nehty. 

Ale nesmíme zapomenout na to, co nás baví nejvíc! Kromě spousty menších akcí uspořádáme opět hudební festival, který se letos rozroste o další pořadatele. Na tři dny proměníme naše poněkud ospalé Prachatice na město plné života a kultury, nabídneme Vám žánrově doširoka rozpřažený program a nově nebudou chybět ani zahraniční účastníci, stejně jako výjimečná vystoupení postavená přímo na klíč.

Zatím nás ale prosím nechte odpočinout - vila je teď zazimovaná a my budeme minimálně během ledna (a nejspíš i února) odpočívat a nabírat síly. Hned, jak to situace kolem koronaviru dovolí, brány vily zase otevřeme.

A na konec nesmíme zapomenout vyřídit pozdravy od Hanse Krale všem podporovatelům, obdivovatelům a milovníkům Kralovy vily. Pan Kral se těší dobrému zdraví, se zájmem pozoruje naše aktivity a všem Vám mává z německého Allgäu!