Světelné básně_REK & Libor Staněk II. + koncert

22.09.2023

KRALOVA VILA, 22. 9. 2023, 19:00

Básník a člen spolku Živá vila Libor Staněk II. pokřtí doma svou druhou básnickou sbírku S v ě t e l n é b á s n ě. 

REK & LIBOR STANĚK II.
Instrumentální noisová kapela REK – Cíkal (Depakine chrono) a Sokol (Nuly, India) – vzešlá z podhoubí budějovického labelu NAAB – doprovodí svým nekompromisním hlukem básníka a zpěváka skupiny Sýček Libora Staňka II., respektive jeho druhou básnickou sbírku "Světelné básně". Pro ni je charakteristický silný koncept, zakořeněný v autorově rodném prostředí, který si záměrně hraje s romanticky autentickým gestem jako promyšleným návodem. Extrémně syrová hudba se bude v přímém přenosu prolínat s textovými kolážemi a vizuální projekcí v režii výtvarné umělkyně Barbory Satranské.

rek68.bandcamp.com
psivino.cz/text-cteny-vetrem
artbiom.cz/database/55/libor-stanek

SPIRAL SADNESS
Hudební projekt, za kterým stojí vizuální umělec a básník Michal Drozen, v minulosti vystupující krom jiného také jako člen alt-country kapely Dingo nebo sólově pod aliasem Country Sinner. Se změnou jména se rozhodl dále rozvíjet svůj hudební projev směrem k emocím, k jejichž vyjádření je mu nejblíže forma vycházející z prolnutí poloh emo-indie-rocku a rapu. Spiral Sadness jako elipsovitý, eklektický pohyb směrem dovnitř a ven, ve kterém se odhaluje Michalova introvertně emotivní a dějová linie. Na pozadí různých stories je cítit nadsázka, v níž se může najít, kdo chce. Anebo taky ne.

soundcloud.com/spiralsadness
stoned-to-death.bandcamp.com/album/spiral-sadness
psivino.cz/krabice-na-papir-klidne-modra-bledule/

HELLO INCOGNITO
Lo-fi písničkář z Uherského Hradiště, charakteristický melodickým, avšak syrovým projevem a roztržitou interakcí s publikem. Koncem roku 2021 se představil svým debutovým albem Greenhorn, které vyšlo pod kazetovým labelem Z-Tapes. Letos vydal na ostravském labelu Korobushka Records svou druhou desku s názvem Puhoy, inspirovanou stejnojmennou epizodou animovaného seriálu Adventure Time.

https://helloincognito.bandcamp.com/

FB EVENT