Ptačí sněm pro Václava Havla

20.10.2021

KRALOVA VILA, 20. 10. - 18. 12. 2021

Rozhodli jsme se připojit k chebské iniciativě Ptačí sněm pro Václava Havla!

Pojďme společně oslavit nedožité 85. narozeniny Václava Havla, pojďme si připomenout prezidenta, který se zasloužil o svobodu a demokracii v naší zemi. Připojte se k happeningu inspirovanému dílem světoznámého výtvarníka Petra Síse. V Prachaticích bude probíhat od 20. 10. do 18. 12. s cílem vytvořit ve veřejném prostoru veliký ptačí sněm oslavující myšlenky Václava Havla a svobodu.

Inspirací k happeningu je obraz Letícího muže (prezidenta Václava Havla) složeného ze stovek letících ptáků, jehož autorem je Petr Sís. Ten je také autorem knihy Ptačí sněm, příběhu o moudrém dudkovi, který se stal vůdcem tisícihlavého hejna ptáků na strastiplné cestě k bájné hoře Kaf. Podle Petra Síse byl Václav Havel právě takovým moudrým vůdcem, který vedl národ ke svobodě.

Napříč republikou i světem tak vytvoříme tisícihlavé hejno svobodných ptáků a připomeneme si myšlenky Václava Havla. Vlastnoručně vyrobené ptáky můžete instalovat kdekoli ve veřejném prostoru nebo je nosit do obchůdku U Barborky (Poštovní 119, Prachatice) - ty instalujeme 17. listopadu na vilovou lípu. Ke svým fotkám či videím můžete přidat: #ptacisnem #VH85

KDO SE MŮŽE ZAPOJIT?
KAŽDÝ! Jednotlivci, rodiny, školy, školky, instituce, spolky, iniciativy a všichni, kdo chtějí být součástí pocty VH a komu záleží na tom, abychom i dál mohli žít ve svobodě.

JAK SE MŮŽETE ZAPOJIT:
JEDNODUŠE! Vytvořte, poskládejte - kreativně ztvárněte letícího ptáka, symbol svobody, duchovního růstu a síly a instalujte ho v období 20. 10. - 18.12. ve veřejném prostoru. Nebo ho doneste kdo obchůdku U Barborky (Poštovní 119, Prachatice) a my všechny ptáčky instalujeme 17. 11. na naši vilovou lípu. Pokud můžete, napište na ptáčka myšlenku či citát z díla VH. Mluvte se svými studenty, přáteli či kolegy o jeho odkazu. A nezapomeňte vaše dílo vyfotit a sdílet s hashtagy #ptacisnem #VH85