Přepište dějiny: česko-německé vztahy ve 20. století

18.05.2023

KRALOVA VILA (Nádražní 364, Prachatice), 18. května, 18:00

!! pokud chcete mít jistotu, že pro Vás budeme mít židli, napište nám prosím na náš mail zivavila@centrum.cz a my Vám rádi rezervujeme lístek (momentálně je zarezervovaná zhruba třetina naší kapacity)

Přepište dějiny s vhledem do historických dějů ukazuje, jak často je skutečná minulost daleko od mnoha dnešních pokřivených aktualizací.  Autoři oblíbeného podcastu Martin Groman a Michal Stehlík si v Kralově vile posvítí na česko-německé vztahy ve 20. století.

Podcast Přepište dějiny vznikl v listopadu 2020 a v témže roce získal v soutěži Podcast roku první místo v kategorii Objev roku. Věnuje se dějinám ve veřejném prostoru, médiích i výrocích politiků a dalších veřejně vystupujících osob i osobností. Zdá se, že málokdo je uchráněn divokých paralel a přirovnání, která často minou svou reálnou historickou předlohu. Toho všeho se pak s chutí a vervou chytají právě přepisovači dějin, kteří dnes masivně využívají sociální sítě i své případné politické nebo jinak společensky významné postavení, aby dějiny zapojili do své aktuální strategie.Chcete oslovit nacionální strunu v českých voličích? Strašte Sudeťáky a jejich touhou po starém majetku. Přepište dějiny rozebírá jednu takovou vyšinutou paralelu za druhou a s vhledem do historických dějů ukazuje, jak často je skutečná minulost daleko od mnoha dnešních interpretací.

VSTUPNÉ 100 KČ