Přednáška Radka Jaroše

10.07.2022

Poštovní ulice, 10. července 2022, 14:00

V létě tradičně přesouváme část našich aktivit do centra města. I letos bude díky naší žádosti uzavřená přes prázdninové víkendy jedna z nejhezčích ulic v centru města. V Poštovní ulici tak vznikne klidová zóna, kde si budete moci dát kávu z lokální pražírny Kavárna Nebe Prachatice, s láskou připravovaný čaj z Čajovna U Hrušky nebo pivo z nově otevřeného podniku Základna. Nestaráme se jen o vilu. Našimi aktivitami se snažíme o oživení veřejného prostoru a podporu místních podniků. Tak se stavte! 

V rámci doprovodného programu závodu 3 Vrcholy Šumavy se představí v prachatické Poštovní ulici nejslavnější český horolezec posledních let Radek Jaroš se svou přednáškou. Nenechte si ujít poutavé vyprávění, po kterém bude následovat živá hudba, dobré jídlo i pití od místních podnikatelů.

O Radkovi Jarošovi:
Radek Jaroš je nejúspěšnější český himálajský profesionální horolezec. Specialista na expedice v malém počtu členů. Výstupy absolvuje výhradně bez použití kyslíkového přístroje a pomoci výškových nosičů. V roce 2014 Radek úspěšně vystoupil na poslední, čtrnáctou osmitisícovku - K2 a zapsal se do síně slávy světového horolezectví. Stal se prvním Čechem a teprve 15. člověkem na světě, který tímto způsobem získal Korunu Himálaje.

O místě konání:
Poštovní ulice je nádhernou ukrytou perlou renesančního centra Prachatic. Díky své poloze jde plně uzavřít dopravě a přitom nenarušit běžný život měšťanů. Okolní podniky nabídnou skvělé občerstvení, nechybí mezi nimi sportovní café a bar Základna, Čajovna u Hrušky nebo kavárna NebeSky. V Poštovní nebude chybět ani dětský koutek a stánky partnerů závodu Rohde & Schwarz a High Point!