Přednáška_Martin Hrouda: Skateboarding a veřejný prostor (doprovodný program VMMN vol. 3)

20.07.2022

MALÉ NÁMĚSTÍ, 30. ČERVENCE, 15:00

Martin Hrouda je spoluzakladatel architektonického studia U / U, které se věnuje zapojení freestylových sportů do plánování měst tak, aby vznikl co nejatraktivnější sociální prostor jak pro jezdce, tak i pro širší veřejnost. Spojil profesi a jeho celoživotní vášeň, kterou je skateboarding. Navržená místa neslouží jen pro skateboarding, ale i jako veřejný prostor vybízející k sociální interakci.

Přednáška na Malém náměstí se bude věnovat tématu skateboarding a veřejný prostor. Proč je dobré začleňovat volnočasové aktivity do městského plánování? Jaké z toho plynou benefity? Proč jsou skejťáci dobří architekti? Jak celý proces navrhování "skate-friendly" míst funguje? Jsou v Česku stále zakořeněné předsudky k těmto subkulturám? O tom všem s odkazem na historii legendárních prachatických skate závodů.

V pátek i sobotu bude navíc na malém náměstí improvizovaný skate park! Své sportovní umění nám předvede skate oddíl z Českých Budějovic Světadíl. Jsou ale zváni i všichni další - vezměte svá prkna a přijďte si zajezdit!

Vstupné: zdarma