Diskuze — ArtBlok_Pařízek_Bambas — Vivat Vila #2

24.07.2021

Velké náměstí, 24. 7. 2021, 11:30

V rámci doprovodného programu Festival vivat vila #2 se bude pod taktovkou ArtBloku konat moderovaná diskuze šefredaktora magazínu FullMoon Michala Pařízka a redaktora Radia1 a ČRo Vltava Ondry Bambase.ArtBlokRozhovory na platformě Youtube s mladými umělci i ostřílenými odborníky napříč kulturou. Hudba? Architektura? Móda? Film? Divadlo? To vše a mnohem víc zajímá moderátora Jakuba Vinařického.

Michal Pařízek

Šéfredaktor magazínu Full Moon pracuje na časopisu od jeho založení v roce 2010, ještě mnohem déle je členem promotérské skupiny Scrape Sound, která do ČR přivezla například Swans, Slim Cessna's Auto Club nebo Mudhoney. Má rád Berlín, Barcelonu, Mexiko, cestování, víno nebo jídlo, hrabání se ve starých deskách nebo knihách, a mnoho dalších míst a věcí (pořadí se mění neustále). Nerad píše životopisy. Zejména ty svoje."Rozhoduje ten, kdo vypráví." Juan Marsé

Ondřej Bambas

Svůj pozitivní vztah k živému hraní formoval díky prachatické scéně, akcím pořádaným na Parkáně, v letním kině, v kempu Rechle, ve Veteši, v divadle, v Celticu nebo právě na krásném Velkém náměstí. S prvními výlety a následným přestěhováním do Prahy vzrůstal zájem o koncerty zahraničních interpretů, kterých navštívil díky práci pro hudební servery Koule.cz, iReport a později média Radio 1, Český rozhlas a Česká televize stovky, možná i tisíc. Své poznatky z akcí včetně oblíbených zahraničních festivalů jako Pohoda, Melt!, Sziget nebo Primavera předává s oblibou posluchačům během vysílání, kdy se nebrání žádnému žánru a někdy až nekontrolovatelně zařazuje do jednoho setu jazz, metal, folk, house i pop. Momentálně se na plný úvazek věnuje propagaci pořadů České televize, vedle toho moderuje jednou týdně na Radiu 1 a jeho hudební výběr obohacuje pravidelně pořad ArtCafé na Českém rozhlase Vltava.