Básnické čtení — Štěpánek_Přidal_Kauer — Vivat Vila #2

24.07.2021

Poštovní ulice, 24. 7. 2021, 11:00

V rámci doprovodného programu Festival vivat vila #2 jsme připravili básnické čtení, na kterém se představí jedny z nejzajímavějších tváří současné české poezie. Básníci Tomáš Přidal, Radek Štěpánek a Aleš Kauer. Čtení se uskuteční v Poštovní ulici, v historickém centru Prachatic Vstupné je zdarma (nemusí být zakoupen lístek na festival), nicméně kapacita místa je omezená, proto doporučujeme dorazit včas. 


Tomáš Přidal

Básník, ilustrátor a člen kapel Deceased Squirrel on the Phone a Pulsar přečte o strašilce, skunkovi, Beránkovi, Satanovi, houbách, jahodách, hraní hry skrabl a polární záři. Čtení proběhne za asistence ducha insitního sochaře Stanislava Rolínka. Autor vybral básně z knih Kokosová opice, Hlasy v sušence, Pikantní poldové a Čalouník. Představí také texty z připravované knihy s pracovním názvem Dítě a moře.

https://sartrr.blogspot.com/

Radek Štěpánek

Prachatický rodák přečte ze své sbírky Vichřice uzavírající jeho environmentální trilogii. V ní finalizuje svůj pokus skrze individuální prožitek zachytit nekonečně ulpívavý princip světa jakožto neustálý pohyb mezi vznikáním a zanikáním, ubýváním a přibýváním, mezi vnitřkem a vnějškem.

Aleš Kauer

Jihlavský autor divákům představí úryvky z jeho nejnovější sbírky Happyend, která silně reflektuje pozici jedince ve společenském systému. Své vystoupení proloží překlady současných i starých pop avantgardních kapel (Pet Shop Boys, Depeche Mode, Lou Reed, Swans, Perfume Genius, Arca...).
https://www.kauer.cz/