KONCERT_B4 / Vellocet Roll / Chlapošrot

15.10.2022

Kralova vila (Nádražní 364, Prachatice)

15. října 2022, 19:00

► B4 ◄
Naši oblíbení medvědi! B4 patří už víc než patnáct let ke stálicím domácí alternativní scény. Za svou šestou studiovou desku Plastová okna obdrželi v roce 2019 desku roku v rámci prestižní ceny Vinyla. Po dvou letech zavítá kapela do Prachatic znovu, tentokrát představit album Pomazánkové máslo.

► VELLOCET ROLL ◄

Kapela vyluzuje tóny, které se linou tělem přes jemné mravenčení na konečcích prstů do nejistého vstávání vlasů na hlavě. Potemnělé valy gradují ex nihilo do pomyslného šílenství, které protíná neurotický saxofon s nařezanými a efekty podrážděnými kytarami. Vellocet Roll se hodí do každé neo-noirové detektivky vsazené do vykořeněnosti velkoměst anebo k nočním túrám za ukojením touhy po mysticismu. Krvácivý vokál se stává nástrojem k umocnění obskurní atmosféry jejich díla, jež nutí zhluboka dýchat a plout. Hudbu pak protíná hněv devadesátkového kytarového undergroudu, který kapela přetavila v energickou živou performance.

► CHLAPOŠROT ◄
Nové punkové uskupení z Prahy, které povstalo z popela krátce existující Lůzy. Vlivy jsou klasický hardcore i současný post punk. Texty útočí na buranství a zpátečnictví, ale pojednávají i o boji s úzkostí ze všední existence v české metropoli pomocí Radegastu 12 a kořalky.