Festival Vivat Vila #2

04.08.2021

LIBOR STANĚK II. (VIVAT VILA, NEZÁVISLÝ PUBLICISTA)
Český kapely zahrály skvělý sety, ale nejlepší byli slovenští bratři. Peter Kolárčik a Raptor Koch potvrdili, že to jsou charismatický frontmani, který ve svý hudbě mluví upřímně, aniž by ztratili smysl pro humor. Smekám kšiltovku a po celou dobu prázdnin už "chci být lenivý ako princ", jak na festivalu euforicky prozpěvoval Peter.

KRISTÝNA PADRTOVÁ (FULL MOON)
I několik dní po Vivat Vila mě stále těší hlavně dvě věci. V téhle době se to může zdát jako už trochu ohraná písnička, ale opravdu jsem si náramně užila to, že jsem si mohla po dlouhé době pořádně vyhodit z kopejtka. Bylo to milé, svěží, přátelské, s kapkou alkoholu. Cítila jsem se jako u kamarádů na zahradě. Takže vlastně žádná velká změna. A potom mě neustále hřeje v místě mezi žebry a žaludkem radost z toho, že Kralova vila je. A že jsou lidi, kteří chtějí, aby vila i dál byla. Nejraději bych je všechny objala a dala jim pusu na čelo.

MARIA PYATKINA (FULL MOON)
V sobotu za tmy utíkám během poslední skladby nekompromisních Vložte kočku do Kralovy vily. Tam se vyplatí zabrat místo v první řadě: stísněný prostor, hodně kouře, málo kyslíku. S Míšou sdílíme obavu, jestli nám velká očekávání nezkazí zážitek - loni v Mariánkách nás koncertní seznámení s Edovým synem dostalo na kolena. V tom nás minou sám Matej Myslovič a Andrej Kabal (Žakhéles), odhodí batohy a pustí svoje beaty. Útulnou funkcionalistickou vilu zařízenou barevným retro nábytkem, pokojně dřímající v zeleném listí velké zahrady, spolkne hrozivé temno. Myslovič zalitý červeným světlem krokuje na ošoupaném koberci vpřed a vzad, omámeně pronáší znepokojivá slova, basy horlivě duní a nesou vibrace ke konečkům prstů. Kromě pocitu ztracena a palčivé únavy je v tom paradoxně taky jakási touha, silná a nakažlivá. Nechám se znovu nakazit a po hodině odcházím pryč.

ŠTEFAN CIMA (THEREMIN)
Prachatice, historické centrum, paneláky, bistro Tokyo, Penny market, chození pěšky, vodka se sodou, Kamenická 10, nákupy na benzínce, narušení spánkového režimu, koupaliště Hulák, Kralova vila. Jo a hudba. A příjemný lidi. On repeat.

ZUZANA MALÁ (FULL MOON, HEARTNOIZE)
Kouříme na terase, shlížíme do korun stromů, tančíme, nasloucháme... Bloudíme a do mohutných zdí se vpisují další příběhy. Jaký bude příští ročník? Jaký to bude zítra? Prchavé štěstí hltáme plnými doušky, vždyť co když to zítra zavřou. Vila tu zůstane.