Další várka kultury - program na začátek léta

14.05.2021

Rozvolňování je v běhu a tak můžeme pokračovat v krasojízdě! 

Akce proběhnou na terase vily nebo v zadní části zahrady, ve venkovním prostředí. Tak, abyste měli kolem sebe dostatek prostoru. Nicméně bude nutné dodržovat pravidla nastolená ministerstvem zdravotnictví:

  • mít zakrytá ústa a nos rouškou/respirátorem
  • na koncerty a promítání si s sebou přinést výsledek o negativním testování ne delší než 72 hod. (v případě nutnosti budeme testy vybaveni a otestovat se tak budete moci přímo na místě před akcí)
  • dodržování rozestupů
  • na místě bude k dispozici dezinfekce


5. 6. 2021, 18:00
KONCERT // Walden

Mechový punk ze Šumavy! Kapela pro čtenáře knížek Henryho Davida Thoreaua a Garyho Snydera a milovníky linorytů Josefa Váchala. Jihočeské kvarteto sestavené okolo kapelníka Martina Patrase přivábí do města divočinu. Lo-fi, kraut a indiánské rytmy.


13. 6. 2021

ŽIVÁ POEZIE #02 // Miroslav Olšovský

Poezie ve veřejném prostoru. Na plotě Kralovy vily se objeví další básně, tentokrát z pera Miroslava Olšovkého. Na FB profilu Živé vily bude navíc k dispozici video s medailonkem autora a intepretací básní. Cyklem provází Libor Staněk, literární a hudební publicista, který se zabývá současnou českou poezií v rámci svého doktorandského studia.


26. 6. 2021
LETNÍ KINO // Kouř (Tomáš Vorel, 1991)

Kultovní "rytmikál totalitního věku". Specifický humor, továrenské prostředí, legendární písně a nesmrtelný Arnoštek se svou diskotékou! Bude to fajn fajn fajnový!


3. 7. 2021
KONCERT // Severní nástupiště, Dingo

Večer s tím nejlepším country, které můžete dneska v Čechách slyšet. S baťohama, celtama, ve starejch kanadách, přeneste se s námi do americké prérie. A nezapomeňte si vzít klobouk!