Autorské čtení — Jan Němec — Vivat Vila #2

24.07.2021

Arkády Staré radnice, 24. 7. 2021, 14:00

V rámci doprovodného programu festivalu Vivat Vila #2 se v Prachaticích premiérově představí spisovatel Jan Němec z nakladatelství Host. Přečte úryvky ze své knihy Možnosti Milostného románu, jež byla nominovaná na cenu Magnesia Litera. Spisovatel publiku rovněž představí knihu rozhovorů Znamení neznámého, kterou připravil společně s Petrem Vizinou a která vyjde na podzim.Součástí vystoupení, které bude moderovat Radek Štěpánek, bude i prezentace brněnského časopisu a nakladatelství Host, jehož je Jan Němec editorem a kmenovým spisovatelem. 

Čtení se uskuteční v budově Staré radnice, která se řadí mezi skvosty české renesanční architektury, konkrétně na arkádách. V případě nepřízně počasí se akce přesune do Radničního sálu. 

Vstupné je zdarma (nemusí být zakoupen lístek na festival), nicméně kapacita místa je omezená, proto doporučujeme dorazit včas.

Jan Němec (1981) 
je spisovatel, novinář a scenárista. Studoval sociologii, religionistiku a divadelní dramaturgii. Spolupracoval s časopisem Respekt, Českou televizí, Českým rozhlasem nebo Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary. V současnosti je editorem literárního měsíčníku Host a přednáší na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Vydal sbírku poezie První život (2007), knihu povídek Hra pro čtyři ruce (2009) a román Dějiny světla (2013). Ten obdržel Cenu Evropské unie za literaturu a byl přeložen do dvanácti jazyků. Poslední dosud vydanou knihou jsou Možnosti milostného románu (2019), nominované na cenu Magnesia Litera. Na podzim vyjde kniha Znamení neznámého, ve které Jan Němec společně s Petrem Vizinou vedou rozhovory s devíti osobnostmi o vnitřní zkušenosti.